Версія для друку Практичні поради

Ця сторінка містить перелік порад та рекомендацій, що викладені простою мовою, є зрозумілими та дотримуватись яких рекомендує наша компанія.
Сторінка постійно оновлюється і доповнюється як нашими спеціалістами, так і всіма, хто має цікавий досвід і бажає ним поділится.

 

 1. Скрізь  де ви не впевнені в чесності або лояльності співробітників, партнерів, клієнтів - підписуйте угоди про нерозголошення конфіденційної інформації. Пам'ятайте: конфіденційною є будь-яка інформація, що є для вас цінною, не є відомою третім особам та щодо якої зостосовуються заходи збереження її в таємниці.
 2. При замовленні комп'ютерних програм, дизайнів, текстів, інших авторських розробок завжди укладайте угоди про передачу матеріальних авторських прав.
 3. Все що можна: об'єкти авторського права, промислові зразки, торгові марки, слогани, нові технічні рішення, способи, схеми, креслення - реєструйте. Зайвий папірець завжди стане у нагоді.
 4. Все що не можна зареєструвати (ідеї, наукові відкриття, загальні проекти, інші абстрактні речі) намагайтесь тримати в секреті і якомога швидше застосовувати, бо якщо це стало відомо одному, воно одразу стає відоме багатьом.
 5. Об'єкти інтелектуальної власності тісно пов'язані між собою і переплітаються:
 • Будь-які порушення (порушення комерційної інформації, копіювання упаковки тощо), що неможливо „підвести" під спеціальні закони про торгові марки, винаходи, промислові зразки завжди можна „підвести" під дію законів про недобросовісну конкуренцію;
 • Фірмові найменування охороняються без будь-яких спеціальних реєстрацій;
 • Авторське право взагалі не потребує реєстрації, воно виникає за фактом створення;
 • Законодавство про авторське право можна використати у спорах про торговельні марки, промислові зразки;
 • Торговельні марки можуть реєструватися та захищатися як промислові зразки;
 • Доменні імена захищаються як торговельні марки.

 

 1. Використовуйте попереджувальні маркування :

©, р - для авторських і суміжних прав

®,  - для зареєстрованих торговельних марок;

™ - для торговельних марок, що знаходяться в процесі реєстрації.

Не використовуйте зазначені маркування без належних на то підстав.

 

 1. Завжди документально підтверджуйте витрати на створення чи придбання об'єктів інтелектуальної власності, оцінюйте та ставте їх на баланс підприємства, що надасть додаткового захисту;
 2. Постійно проводьте аудит інтелектуальної власності, виявляйте та захищайте об'єкти інтелектуальної власності;
 3. Реєструйте в уповноважених органах угоди про передачу прав на ОІВ, ліцензійні угоди, авторські угоди.

Пошук
Афоризм дняархів
highlights_list($anons, 'materials'); if ($highlights_list) { foreach ($highlights_list as $highlight) { if (isset($highlight['material_rubrics'][1]['material_url'])) $highlight['material_url']=$highlight['material_rubrics'][1]['material_url']; $highlight['material_data']= $materials->material_data($highlight['material_id']); echo "

".$highlight['material_data']['material_text']."

"; } } ?>